Kaip išsirinkti sportines tampres: 10 rekomendacijų, kurias būtina žinoti

Kaip išsirinkti sportines tampres: 10 rekomendacijų, kurias būtina žinoti

Apie saikingo fizinio krūvio naudą žino visi, bet tikrai ne kiekvienam pakanka valios reguliariai treniruotis. Naujos ir gražios sportinės tamprės gali tapti motyvacija išsiruošti į sporto klubą ar imti bėgioti rytais.

 

Ši apranga ne tik leis patogiai jaustis treniruočių metu, bet ir suteiks progų pademonstruoti gražią figūrą.

Pagrindiniai privalumai

Profesionalūs treneriai ir sportininkai neatsitiktinai rekomenduoja būtent tampres vilkėti treniruočių metu. Ši apranga turi daugybę privalumų:

  1. Patogumas. Modeliai gaminami iš elastinio audinio, todėl visiškai nevaržo judesių, leisdami atlikti bet kokius pratimus. Be to, žiūrint į save veidrodyje, prigludusi apranga leis kontroliuoti, ar taisyklingai atliekami pratimai.
  2. Universalumas. Yra daugybė sportinių kelnių variantų. Galima rinktis tampres, skirtas sportuoti sporto salėje, bėgioti vasarą parke ar treniruotėms gryname ore žiemą. Tokiu atveju reikės atkreipti dėmesį į pašiltintus variantus.
  3. Nauda. Specialiai pagamintos moteriškos tamprės, skirtos sportui, leidžia vienodai paskirstyti krūvį, tenkantį kojų raumenims, apsaugoti sąnarius ir kraujagysles nuo apkrovų ir traumų.
  4. Estetinis patrauklumas. Gamintojai siūlo įvairius sportinių tamprių variantus. Savimi pasitikinčios merginos rinksis ryškiaspalves sportines tampres, patraukiančias dėmesį ir nukreipiančias žvilgsnius į laibas kojas. Pradedančios sportininkės, nenorinčios pabrėžti savo figūros trūkumų, gali įsigyti kuklesnius, tamsių spalvų aptraukiančius kūną modelius.

 

Kaip išsirinkti?

Tik iš pirmo žvilgsnio atrodo, kad įsigyti sportines tampres yra lengva. Jeigu renkatės modelį ne tam, kad lengva eisena vaikštinėtumėte salėje, baseine ar prie fitneso klubo baro, o kad eitumėte į treniruotes, tai rinktis reikia labai atsakingai ir rimtai. Renkantis reikia atkreipti dėmesį į audinio sudėtį, juosmenį, siūlių kokybę ir, savaime suprantama, išorinį vaizdą.

 

Audiniai

Pagrindinės medžiagos, įeinančios į sportinių tamprių elastinio audinio sudėtį, yra likra, elastanas, spandeksas. Visgi pagrindinė medžiaga gali būti įvairi. Seniau audinio geriausiu variantu laikyta medvilnė, nes būtent tokia medžiaga, skirtingai nuo sintetikos, gerai praleidžia orą. Atsiradus naujoms technologijoms, suvokimas, kas yra geriausias audinys, visiškai pasikeitė.

 

Medvilnė ir dabar naudojama sportinių tamprių gamyboje, bet įprastai derinant su poliesteriu. Tokių audinių tamprės – idealus pasirinkimas neintensyvioms treniruotėms, kurių metu nesiruošiama smarkiai prakaituoti. Pavyzdžiui, pilateso ar tempimo užsiėmimams. Esmė ta, kad medvilniniai audiniai gerai sugeria drėgmę, tačiau ilgokai džiūsta, todėl, jei gausiai prakaituojama, treniruotės pabaigoje drabužiai bus šlapi. Sintetinė apranga išdžiūva kur kas greičiau, taip pat šiuolaikiniai audiniai iš dirbtinio pluošto leidžia kvėpuoti odai ir greitai garina drėgmę.

Sportinės tamprės dažniausiai gaminamos naudojant poliesterio ir poliamido medžiagas. Dažnai naudojama speciali technologija, leidžianti sukurti dvisluoksnius audinius iš dviejų skirtingų medžiagų. Tai gali būti dviejų sintetinių medžiagų  arba sintetikos ir natūralaus pluošto derinys. Tokio audinio ypatybė ta, kad vidinis audinio sluoksnis tvirčiau suaustas nei išorinis, todėl kūno drėgmė greičiau išsiskiria ir akimirksniu išgaruoja.

  • Štai keletas pavyzdžių naujoviškų audinių, kuriuos sportinių tamprių gamyboje naudoja žinomi gamintojai:
  • Speciali technologija leidžia sukurti dvisluoksnį audinį iš poliesterio ir elastano. Audinys idealiai leidžia išgaruoti kūno drėgmei, dėvint tokias tampres niekada nejausite diskomforto. Liečiant tokią medžiagą sunku atskirti nuo medvilnės.
  • Dar vienas dvisluoksnis audinys iš sintetinių medžiagų. Audinys lengvas, puikiai praleidžia orą, malonus liesti.
  • „Quik cotton“. Dvisluoksnė medžiaga su medvilne. Santykis natūralios ir sintetinės medžiagos gali būti skirtingas, bet medvilnės visuomet turi būti daugiau.
  • Tokios orui laidžios medžiagos technologijas sukūrė „Reebok“ kompanija, tačiau ją perėmė tokie prekių ženklai kaip: NEBBIA, LABELLAMAFIA ir kitos. Išskirtiniu laikomas specialus siūlų audimas stačiakampio forma.
  • Prie jų nelimpa purvas, jos nepraranda formos, neišblunka. Daugelį gaminių leidžiama skalbti skalbimo mašina, jų nereikia lyginti.

Modeliai

Sportinės tamprės savo išvaizda yra viena į kitą panašios, visgi modeliai skiriasi. Kartais skiriasi drabužių ilgis.

 

Pats trumpiausias variantas – tai tamprės – šortai, tai yra, modeliai virš kelių. Tai tinkamas variantas treniruotis salėje ar užsiimant veikla, kur nebus didelių apkrovų kojoms. Vidutinis tamprių ilgis – iki vidurio blauzdų, tačiau tokie modeliai yra nelabai populiarūs, nes toks ilgis vizualiai trumpina kojas. Klasikinis ilgis – iki kulkšniukų, tokie modeliai gali turėti kilpas, kur būtų įkišama pėda. Tokie sportinių elastinių kelnių variantai tinka be išimčių visoms merginoms.

Dar vienas svarbus momentas – juosmuo ir liemens aukštis. Geriau rinktis tampres su paaukštintu liemeniu, ir tai nėra duoklė madai. Tiesiog tokie modeliai kur kas patogesni, juk treniruočių metu bus intensyviai judama. Tamprės pažemintu liemeniu atrodo įspūdingai ant liekno kūno statinėse pozose, bet jos ims smukti kiekvienąkart lenkiantis ar pritupiant, todėl merginai reikės nuolat pasitempti kelnes, o tai yra labai nepatogu.

 

Sporto užsiėmimams reakomenduojama rinktis tampres su plačiu elastiniu juosmeniu. Toks modelis neįsirėš į kūną ar nesusigarankščiuos kiekvienąkart judant. Nuo sportinių tamprių siauru juosmeniu geriau iškart atsisakyti. Toks variantas ypač nepatogus sportuojant. Jeigu planuojate sportuoti „dėl sveikatos“, tai galima įsigyti pačias paprasčiausias sportines tampres, nes tokie modeliai patys universaliausi. Rimtoms treniruotėms geriau įsigyti specialiai sukurtus modelius. Dabar prekyboje galima rasti specialiai fitnesui, jogai, bėgiojimui ar kitoms sporto rūšims sukurtų tamprių. Skiriasi jos nežymiomis, bet labai svarbiomis savybėmis.

 

Pavyzdžiui, aerobikai geriau rinktis besiūles tampres, toks variantas leis išvengti nepatogumų atliekant sunkius pratimus. Jogos užsiėmimams siūloma rinktis modelius, audinio sudėtyje turinčius kuo daugiau natūralių medžiagų, juk joga – tai ne vien sportas, o ištisa filosofija, leidžianti tapti artimesniam gamtai. Ypatingai dėmesingai reikia rinktis bėgiojimui skirtas tampres, būtina rinktis kompresinius modelius, efektyviai paskirstančius apkrovas ant visų raumenų.

 

Sportinių modelių puošyba įprastai yra lakoniška. Galima pasirinkti klasikinį variantą su ryškiaspalvėmis  juostomis ant  šonų. Dažniausiai sportinės aprangos puošybos elementai atlieka tam tikrą funkciją. Dažniausiai modeliai su tinkleliu yra puikus pasirinkimas sportuojant vasarą ar šiltoje patalpoje, nes tinkliniai įsiuvai pagerina oro pralaidumą.

 

Tamprės su permatomais įsiuvais atrodo originaliai, tokį variantą siūloma rinktis laiboms merginoms. Įsiuvai gali būti įvairių formų ir dydžių, bet jie turėtų būti išdėstyti žemiau klubų vidurio, kitaip modelis atrodys tiesiog vulgariai.

Kompresiniai modeliai

Terminas „kompresija“ reiškia „suspaudimas“. Taigi kompresinės tamprės – tai modeliai, kurie suspaudžia, apspaudžia tam tikras kojų vietas. Pagrindinis tikslas dėvėti kompresines tampres – nuimti apkrovas, kurios kyla užsiimant sportinėmis veiklomis.

Kaip žinoma, kraujas, prisodrintas deguonies, arterijomis juda didžiuoju kraujotakos ratu. Savo „kelią atgalios“ į širdį kraujas tęsia venomis. Tuo metu jam tenka nugalėti traukos jėgą, nes judėjimas vyksta nuo apačios į viršų (nuo kojų į širdį). Sveikų žmonių kraujas juda tolygiai, juda venomis į viršų su kiekvienu širdies dūžiu. Bet su didelėmis fizinėmis apkrovomis kraujo sistema gali nesusidoroti, kraujas ima užsilikti venose, tampydamas jų sieneles. Tokiu atveju vystosi liga, kuri vadinama varikoze.

 

Kompresinės aprangos pagrindinė funkcija yra suspausti venas tokiu būdu, kad kraujas neužsiliktų vietoje. Kompresinė apranga turi gydomąjį poveikį, ją renkamasi pagal gydytojo rekomendacijas. Sportinės kompresinės tamprės – tai profilaktinė priemonė, jos padeda sumažinti apkrovas, kurios treniruočių metu tenka kraujagyslėms, raiščiams ir sąnariams. Dažniausiai sportines kompresines tampres rekomenduojama įsigyti bėgikams. Būtent ši sporto šaka sukelia dideles apkrovas kojoms. Bėgant, dėvint sportines kompresines tampres, sumažinama skausmo raumenyse ir kulkšnyse tikimybė, sumažinama širdies ir kraujagyslių sistemoms tenkanti apkrova.

 

Kompresinės tamprės – tai trikotažinės kelnės su elastiniais tampriais įsiuvais. Įsiuvų padėtis priklauso nuo fiziologijos. Didžiausias suspaudimas reikalingas apatinėje kojų dalyje, mažiausias – klubų srityje.

Aptempimas

Dauguma merginų užsiima sportu tam, kad išsaugotų gražią figūrą. Bet iš pat pradžių dauguma gėdijasi eiti į sporto salę, nes jaudinasi dėl savo formų netobulumo. Tokiu atveju susidaro uždaras ratas. Mergina gėdijasi eiti į salę dėl papildomų kilogramų ir negali sulieknėti nesitreniruodama.

Šią problemą galima išspręsti apsivilkus aptempiančias tampres. Apsivilkus tokį modelį galima akimirksniu įgyti naują figūrą. Suprantama, neįvyks stebuklas, 58-as dydis nepavirs 48-u. Bet apskritai siluetas taps kur kas patrauklesnis ir laibesnis. Dėl tamprių elastinių įsiuvų tokios tamprės „suima“ išsikišusį pilvą, „pašalina“ klubų „ausytes“, „paslepia“ riebalų sankaupas ant juosmens. Visa tai leidžia atrodyti kur kas patraukliau ir nustoti kompleksuoti. Visgi aptempiančių tamprių įsigijimas – tai ne priežastis atsipalaiduoti ir nustoti vaikščioti į treniruotes. Atvirkščiai, toks modelis turėtų paskatinti siekti geros figūros.

 

Reikia pasakyti, kad aptempimas – tai labai senas išradimas. Nuo senų laikų ponios norėjo pagražinti savo figūrą, todėl dėvėjo korsetus su metaliniais įtvarais, jausdamos didelį fizinį diskomfortą. Šiuolaikiniai gaminiai leidžia mieloms ponioms sumodeliuoti savo figūrą be jokių kankinimų. Tačiau užsimiršti ir dėvėti visą dieną tokias tampres negalima. Sportinius modelius geriau dėvėti tik treniruočių metu.

Sportinės aptempiančios tamprės gali būti papildytos masažuojančiais įsiuvais. Judant jie papildomai veikia problemines sritis, tai yra, padeda greičiau sulieknėti.  Yra modelių, suteikiančių saunos efektą, tai yra, nepraleidžiančių oro. Treniruočių metu dėvint tokias tampres išsiskiria daugiau prakaito, visgi tokio lieknėjimo efektas kelia abejonių. Juk prarastą vandenį lengva atstatyti, išgėrus po treniruotės stiklinę vandens.

Be to, dažnas tamprių, suteikiančių saunos efektą, dėvėjimas gali neigiamai paveikti reprodukcinę sistemą. Taigi geriau nerizikuoti.

„Push up“

Į sporto salę einama ne vien tik tam, kad sumažintų apimtis, bet ir tam, kad jas padidintų. Juk liekna figūra tikrai ne visada yra graži. Kad sėdmenys būtų apvalesni, tenka intensyviai sportuoti su treniruokliais.

 

Greitai išspręsti nepakankamų „penktojo taško“ apimčių problemą leis sportinės tamprės, suteikiančios „push up“ efektą. Šis efektas sukuriamas dėl specialaus fasono pasiuvimo ir papildomų užpakalinių kišenių. Be to, kai kurie modeliai išvirkščioje pusėje turi specialius silikoninius įsiuvus. Jų funkcija – pakelti sėdmenis, padarant jų formą kur kas patrauklesnę. Kam tiks tamprės, suteikiančios „push up“ efektą? Visų pirma, labai lieknoms merginoms, neturinčioms natūralių figūros „apvalumų“. Galima rinktis tokį modelį ir tuo atveju, kai figūra laiba ir proporcinga, tamprės dar labiau pabrėš kūno sudėjimo grožį.

 

Kaip bebūtų keista, bet „push up“ efektą suteikiančios tamprės galės papuošti ir šiek tiek pilnesnes figūras. Bet su sąlyga, kad papildomų kilogramų nėra daug. Juk riebalinės sankaupos retai „teisingai“ išsidėsto, o tinkamai parinktos tamprės „patvarko“ jas, pašalindamos nereikalingas sankaupas ant talijos ir nugaros, tokiu būdu sėdmenys atrodo kur kas apvalesni ir stangresni.

Dydžio pasirinkimas

Labai svarbu pasirinkti tinkamo dydžio tampres. Modelis turi tampriai aptraukti, bet nesuspausti ir nekabėti. Žinoma, tamprės turi savybę temptis, bet ši savybė nėra begalinė, todėl bandymas užsitempti sportines tampres, kurios akivaizdžiai yra per mažos, baigiasi ašaromis. Jeigu modelis ir nesuplyš per siūles, jis stipriai aptrauks kūną, anatomiškai pabrėždamas visas smulkmenas. Be to, judėti su tokiomis per mažomis tamprėmis bus ypač nepatogu.

 

Pagrindinis rodiklis renkantis tampres yra klubų apimtis. Be to, reikia atkreipti dėmesį ir į ūgį bei liemens apimtis. Būtinai pasimatuokite prieš pirkdami tampres. Pirkti tampres verta tik tuo atveju, jeigu su jomis jaučiatės patogiai.

Spalvos pasirinkimas

Spalvos pasirinkimas, visų pirma, priklauso nuo asmeninio skonio. Jeigu mergina nori atrodyti laibiau, tai jai reikėtų didesnį dėmesį kreipti į tamsius tonus, galima įsigyti juodas, tamsiai mėlynas ar tamsiai žalias tampres. Taip pat tiks vyšninės ar tamsaus šokolado spalvos. Sveikintinos šoninės juostos, nes vertikalios linijos pailgina siluetą.

 

Visada neutralus ir aktualus variantas yra pilkos tamprės. Tokie modeliai gali būti vienspalviai arba papuoti ryškiais įsiuvais. Militaristinio stiliaus gerbėjos gali rinktis chaki spalvos tampres arba modelius su kamufliažiniais raštais. Norite sukurti ryškų sportinį įvaizdį? Tuomet rinkitės spalvotas tampres – raudonas, žydras, rožines, žalumos atspalvius. Dar ryškesnį įvaizdį padės sukurti modeliai su raštais. Tai gali būti geometriniai raštai ar raštai su gėlėmis.

Madingi ypač gražiai atrodantys „kosmoso“ stiliaus raštai, populiarumo nepraranda ir animalistiniai raštai.

Kaip sukurti stilingą įvaizdį?

Į treniruoklių sales einama ne įvaizdžio demonstruoti, bet sportuoti. Visgi moterys visada liks moterimis, todėl net ir ant bėgimo takelio ar prie svarmenų sienelės joms norisi atrodyti nepakartojamai. Todėl dauguma merginų kruopščiai apgalvoja savo įvaizdį sporto salėje.

Apatiniai drabužiai

Ar dėvint sportines tampres reikia vilkėti apatinius drabužius? Vienareikšmiško atsakymo į šį klausimą nėra. Tamprės – aptempiantis drabužis, todėl įprastos kelnaitės ims matytis pro tamprią medžiagą. Galbūt derėtų vilkėti kelnaites su juostele? Šis pasirinkimas nėra pats tinkamiausias. Šio tipo kelnaitės labai atviros, todėl jos praktiškai neapsaugo intymias vietas nuo sąlyčio su tamprių medžiaga. Be to, judant kelnaitės su juostele gali persisukti ir sukelti diskomfortą, todėl treniruočių metu visgi geriau rinktis uždarus apatinius.

 

Geriausia rinktis besiūles kelnaites iš plonos medžiagos. Būtinai suderinkite kelnaičių ir tamprių spalvą. Jeigu išsirinkote baltas tampres, tai tikrai neverta su jomis vilkėti juodų kelnaičių. Atsisakykite ir nertų modelių, net jeigu nėriniai naudojami tik puošybai. Nėrinių faktūra negražiai išryškės po aptemptomis tamprėmis. O ar galima visiškai atsisakyti apatinių kelnaičių dėvint sportines tampres? Jeigu nejaučiate diskomforto nedėvėdamos kelnaičių, tai jų galite ir nesivilkti. Bet tuo atveju tamprės negali būti labai aptemptos ir permatomos.

Kai kurios merginos ant tamprių velkasi tiesius ar šiek tiek platėjančius šortus. Jeigu jums patinka toks variantas, tai galite taip ir vilkėti. Beje, šortai išspręs apatinių drabužių dėvėjimo klausimą, nes dėvint juos tiesiog nesimato kelnaičių kontūrų. Aerobikos užsiėmimams galima vilktis tampres kartu su trumpa trikotažine suknele. Bet šis variantas tiks tik jaunoms ir lieknoms merginoms.

 

Viršutinė derinio dalis

Sportines tampres paaukštintu liemeniu galima derinti su  sportinėmis liemenėlėmis. Labai svarbu, kad tokie modeliai gerai prilaikytų krūtinę. Aktyviai judant (bėgant, šokinėjant), tamposi pieno liaukas palaikantys raiščiai. Taigi jeigu nebus pakankamai prilaikoma krūtinė, laikui bėgant labai greitai ji nukars.

 

Renkantis sportinę liemenėlę, galima ją derinti su tos pačios spalvos tamprėmis arba rinktis kontrasto principu. Įprasta, kad sportines liemenėles siuva iš tos pačios medžiagos kaip ir tampres, todėl galima sudaryti komplektą, suderintą spalvomis ir formomis. Sportinės liemenėlės būna su kaušeliais  arba be jų. Pastarasis variantas tiks mažo dydžio krūtinės savininkėms, nes liemenėlė tiesiog prispaus krūtinę ir figūra atrodys praktiškai plokščia. Liemenėlės su kaušeliais tiks didesnę krūtinę turinčioms sportininkėms. Toks modelis būtinai turi turėti plačias petnešėles ir plačią elastinę apatinę juostą.

 

Galima kartu su sportinėmis tamprėmis dėvėti įvairius marškinėlius. Tai gali būti aptempiantys, prigludę ar laisvai krentantys drabužiai. Pasirinkimas priklauso nuo sporto šakos, kuria ruošiamasi užsiimti. Laisvi drabužiai gali trukdyti atlikti pratimus, todėl jie ne visada tinkami. Derinant marškinėlius su sportinėmis tamprėmis laikykitės saikingumo principo. Jeigu apatinė derinio dalis ryški arba raštuota, tai geriausia pasirinkti kuo paprastesnius vienspalvius, neutralių spalvų marškinėlius, pavyzdžiui, šviesiai pilkus ar baltus. Prie juodų vienspalvių tamprių puikiai tiks ryškiaspalvis viršus.

 

Savo nuožiūra rinkitės marškinėlių ilgį. Jeigu turite puikią figūrą, tai galima rinktis trumpus marškinėlius ir vilkėti juos su sportinėmis tamprėmis paaukštintu liemeniu. Jeigu liemuo platesnis, tai geriausia rinktis įprasto ilgio marškinėlius, paslepiančius probleminę vietą. Be to, reikės atsisakyti labai prigludusių marškinėlių modelių.

Viršutiniai drabužiai

Viršutinių drabužių sporto salėje nereikės, bet bėgiojant stadione ar parke jos būtinai prireiks. Geriausias pasirinkimas – lengvos sportinės striukės iš priekio užsegamos užtrauktuku. Geriau rinktis šiek tiek ilgesnę striukę, kad ji uždengtų sėdmenis.

Avalynė, aksesuarai

Sportines tamprės dėvimos kartu su sportine avalyne. Modelio pasirinkimas priklauso nuo krūvių. Bėgimui reikalingi specialūs bateliai. Aerobikos užsiėmimams ar fitnesui galima rinktis paprastus lengvus sportbačius.

Papildomus aksesuarus galima rinktis savo nuožiūra. Tai gali būti plaukų juostos, riešinės, vilnoniai antblauzdžiai, kojinės.

Apibendrinimas

Taigi, pasirinkti tinkamas sportines tampres nėra labai paprasta. Reikia atsižvelgti ne tik į savo figūros ypatybes, bet ir į sporto šaką, kuria planuojama užsiimti. Tinkamas modelio pasirinkimas sustiprins motyvaciją, padidins treniruočių rezultatyvumą, o svarbiausia, tinkamai parinktas drabužis sukurs pozityvią nuotaiką ir leis pajusti sportinių veiklų teikiamą malonumą.

Dalintis:
Rašyti komentarą
Rašyk
Skambink